Yeni başlayanlar için Youtube ekipmanları

Kullanıcı avatarı
Şiyar
Site Admin
Makaleler: 1
İletişim:

14 Şub 2019

Yeni başlayanlar için Youtube ekipmanları isimli video da Youtube yeni giriş yapacaklar için gerekli olan ekipmanları tanıtmak için kendi ekipmanlarımı listeledim. Bu ekipmanlara sahip olan hayli hayli bir youtube kanalı yönetebilir.

Video sektörü gayet pahalı ve zahmet bir o kadar da aşk isyen bir sektördür.
Aşk olmadan bu iş yapılabilinir bir iş değildir, bir defa zehrini bıraktı mı kurtulamazsın.
Şöyle bir sorun çıkıyor karşımıza, ekonomik imkansızlıklar. Gönül istemez mi ki adam akıllı bir yaka mikrofonun olsun? İster tabi ki, ama şirketler ekipmanları babaların hayrına yada öpücükler vermiyorlar o halde bize kalan şey nedir?
Alternatifler.
Çok kabiliyetli bir ekipmanınız olabilir ama bunu başarılı bir şekilde kullanamadıktan sonra o ekipmana verdiğiniz paraya yazık olmuş demektir.
Bir çok farklı platformda Youtube için video üretmek isteyenlerin ekipman konusunda sorular sordugunu gördüm. Buğün size ekipmanlarımı tanıyacagım, şunu bilin ki, 14bin aboneli bir eğitim kanalını yönetiyorum bu ekipman ile. Kimi zaman kısa film çekiyorum, yeri geldi kör topal da olsa internet dizisi çektim.
Ekipmanlarım
Tripod, Slink markalı f630 serisi bir tripod.
Kamera: Canon 650D, ilk youtube başladığımda aldım. O dönem maaşım 950 tl idi. Ben 1200tl ye taksit ile aldım, mayın 2015 Kamera kendisi ile 18-55 lens ile geldi.
Bir de sandisk 32gb bir kart aldım. Bunun yazma hızı 80mb saniyede. Düşük oldu mu makina kapanıyor. Sorun çıkarıyor.
Kamera Çantasi; 40tl aldım. O kadar para verdin ekipmana, bu ekipmanı adam akılllı koruyacaksın.

Mikrofon: uzun zaman mikrofonsuz çekim yaptım. Sonra çinden çin malı bir mikrofon aldım. O dönem 5tl gibi bir parya aldım. Malum dolar uçtu, kriz geldi, başkan obama gitti filan. Bu mikrofon şu sıralar 10tl. Ama hala en sevdiiğim mikrofondur. On numara ses veriyor. Bin mikrofona değişmem.
HTC desire 820. Bu bir telefondur. Aynı zamanda benim ses kayıt cihazımdır. 2015 yılında aldım yine bunu. 620tl aldım. Dubai dedikleri çakma telefon. Ama hala taş gibi. Derler ya benim eşşeğim elin atından iyiddir. Benim işimi bu cihaz görüyor şimdi. Benim için 10 iphone den kıymetlidir.
Işık: bu ışığı 35tl aldım, 50v Led projektör. Beyaz ışık saçıyor. On numara da iş görüyor. Işık ayağı olarak babamın ufo sobasının ayağını izinsiz ödünç aldım.

Gellim montaja.
Ben Hp marka laptop kulanıyorum, bunu ırkata iken almıştık. O dönem 700$ almştık. Sene 2012. Baya direndi ama. İ5 işlemci. 8gb ram. Bir gb ekran kartı. Bir de 2tb harici hardisk aldım ki çalışmalarımı orada arşivliyorum.
Videolarımı Adobe Preemiere ile kurguluyorum. Efekt lazım etti mi Adobe After effects kullanıyorum.
Ses sorunu olunca, Adobe audition kullaniyorum.. Adobe Photoshop ile de resim işlerimi hal ediyorum.
Ha perdeye gelelim. Zaten bunun hikayesini anlattım. Sene 2015. Urfa aldım. Dedim ki türbe için yeşil bez ariyorum. Bunu verdiler.

Abone ol
https://goo.gl/KjxX5l

Destek forumu
https://videomontaj.net

“Diğer video ekipmanları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Kimler Online

Toplam 45 kullanıcı çevrimiçi :: 0 kayıtlı, 0 gizli ve 45 misafir
Kayıtlı kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok
Bugüne kadar en çok 115 kişi 03 Ağu 2019 tarihinde çevrimiçi oldu
Toplam 86 mesaj